Ajuba Pousada
| WiFi Wi-Fi | 24-timers service 24-timers Reception | Swimmingpool Udendørs pool |
| Privat strand Adgang til strand | Aktiviteter Dykning Snorkling Fiskeri | Shuttle-service Transfer-service (mod tillægsgebyr) |
| Mad/Drikke Restaurant Snackbar ved poolen | Røgfrit/Ikke-ryger Ikke-ryger værelser | Børnevenlig Tremmesenge/vugger Børnemenu Børneklub |
Beliggende 3 km fra Segunda Praia, Ajuba Pousada Morro de São Paulo kan byde på en swimmingpool. Stedet tilbyder også Wi Fi i offentlige områder.
Quarta Praia ligger 10 minutters kørsel fra hotellet. Indkvarteringen kan prale af sin beliggenhed indenfor 3 km fra Morro de São Paulos bymidte.
På a la carte-restaurant serveres der en lækker buffet. På hotellets restaurant tilbydes der et bredt udvalg af brasilianske specialitetter. Denne poolbar er ideel til en afslappende drink. Gæsterne kan spise på Barraca do Dig Murphy og Barraca do Neno, der ligger inden for en 16 minutters gåtur fra mødestedet.
- Lokale seværdigheder
- Receptivo2843 km
- Segunda Praia2850 km
- Coroa do Meio2645 km
- Ilha da Coroa do Meio2947 km
- Quinta Praia2972 km
- 4a Praia881 km
- Saudade-øen2937 km
- Lufthavne
- Valenca lufthavn11 km
På hotellet
General
- Ikke-ryger værelser
- Wi-Fi
- Sikkerhedspengeskab
- 24-timers Reception
- Kæledyr tilladt
- 24 timers vagtservice
Måltider og drinks
- Restaurant
- Snackbar ved poolen
- Udendørs spiseområde
Aktiviteter og afslapning
- Udendørs pool
- Adgang til strand
- Strandparasoller
- Solseng
- Have
- Dykning
- Snorkling
- Fiskeri
Services
- Transfer-service (mod tillægsgebyr)
- Room Service
- Udflugtsassistance/Billetbestilling
- Dagligvare shopping service
På værelset
- Klimaanlæg
- Minibar
- Spisebord
- Strygeservice
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
- Tremmesenge/vugger
- Børnemenu
- Børneklub
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ✈
Hvor langt er Valenca fra et Ajuba Pousada hotel?
Der er en 15-km afstand mellem Valenca og et Ajuba Pousada hotel. - 🚗
Finder jeg en parkeringsplads i Ajuba Pousada hotel?
Du kan parkere dit køretøj på Ajuba Pousada hotel ved en parkeringsplads. - ❓
Er morgenmad inkluderet i prisen for reservationen i det Ajuba Pousada hotel?
Ja, morgenmad med buffet er inkluderet i nogle af priserne. Sørg for at bekræfte disse oplysninger med det Ajuba Pousada hotel. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i Ajuba Pousada hotel?
Kunder bør tjekke ud fra Ajuba Pousada hotel ved 12:00. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i Morro de São Paulo hotellet?
Den gennemsnitlige værelsespris i Morro de São Paulo hotellet er 173$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - ❓
Hvilken betalingsmetode kan man benytte på hotellet?
Gæsterne på hotellet kan betale med Visum, Elo kreditkort og Diners Club. - 🚪
Hvilke værelsestyper tilbydes i et Ajuba Pousada hotel?
På et Ajuba Pousada hotel kan gæster vælge mellem Tre mands værelse Superior, Værelse Standard til familie og Værelse Deluxe med en queensize-seng. - ❓
Hvilken slags pool er der på det Morro de São Paulo hotellet?
Der er en swimmingpool på Morro de São Paulo hotellet.